آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری آگهی‌های تجاری ارتباطات مکتوب توسعه مدیریت حسابداری ـ حسابرسی حسابداری و آمار خدمات دفتری داده‌پردازی با کامپیوتر روابط عمومی روابط عمومی ـ ارباب رجوع سازمانهای عمومی شایسته سالاری شخصیت‌ها فرهنگ فساد اداری فضای سازمانی فلسفه‌ها و نظریات در مدیریت مدیر موفق مدیران مدیریت مدیریت اجرائی مدیریت اسناد مدیریت اسناد ـ ارتباط، تهیه و انتقال اسناد مدیریت امور دفتری مدیریت بازرگانی مدیریت بازرگانی ـ مشتریان مدیریت بحران مدیریت توزیع (بازاریابی) مدیریت تولید مدیریت تکنولوژی مدیریت زمان مدیریت سازمان مدیریت صنعتی مدیریت ـ آموزش نیروی انسانی مدیریت ـ اخلاق مدیریت ـ زنان مدیریت ـ مدیریت ارتباط مدیریت ـ مدیریت استراتژیک مدیریت ـ مدیریت اسلامی مدیریت ـ مدیریت پروژه مدیریت ـ نیروی انسانی مدیریت ـ وجدان کاری مدیریت مالی مدیریت مشارکتی مدیریت منابع انسانی مدیریت مواد مدیریت هتل مدیریت و خدمات اداری ـ تحقیق و پژوهش مدیریت کارخانه‌ها مدیریت کارکنان مدیریت کیفیت مدیـریـت نـگـرش مهندسی ارزش موفقیت در کسب و پیشه موفقیت در کسب و پیشه ـ ارتقاء موفقیت در کسب و پیشه ـ روابط تجاری موفقیت در کسب و پیشه ـ شخصی موفقیت در کسب و پیشه ـ شغل‌یابی موفقیت در کسب و پیشه ـ مالی نظام‌های اطلاعات و مدیریت نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ روابط‌ مشتری‌ نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ مدیریت دانش نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ مهندسی مجدد علوم اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی تاریخ و جغرافیا

مقالات مدیریت و خدمات اداری

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۵,۰۴۱ مقاله
کارمندان ناکارآمد

مدیران، پذیرای افراد نالایق نیستند. نتیجه حضور این افراد در سازمان، استیصال و هدر رفتن وقت است و در عین حال، ناکارآمدی آنها ممکن است به کل تیم نیز سرایت کند. اما چگونه باید با این کارمندان ناکارآمد مواجه شویم؟ چگونه می‌توان به تغییر رفتار آنها کمک کرد؟ چه مدت باید رفتار آنها را تحمل کنیم قبل از آنکه خیلی دیر شود؟

استخدام‌کنندگان

بسیاری از افراد مصاحبه کننده قبل از مصاحبه رودر رو با شما، تحقیقات اینترنتی را در مورد شما انجام می دهند. بنابراین هرچه به حضور آنلاین خوتان بیشتر توجه کنید شانس شما برای داشتن شغل مورد نظر بیشتر می شود.

شرکت سودده

استیو جیلینگز (Steve Jillings)، کسب‌وکار جدید خود را که شرکت امنیت موبایل تله ساین است از شرکت کوچکی با چند کارمند به موسسه‌ای بزرگ با ۲۰۰ کارمند ارتقا داده ‏ و هر سال سرمایه‌اش را دو برابر کرده است.

مدیریت سرمایه

بسیاری از شرکت‌ها در مورد مدیریت سرمایه برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام می‌دهند. آنها برای هر سرمایه‌گذاری جدید به یک مورد کسب‌وکار متقاعدکننده نیاز دارند. آنها موانع را در نظر می‌گیرند، مسوولیت‌ها را به دقت به دیگران واگذار می‌کنند و محدودیت‌های هزینه‌ای را در هر مرحله تعیین می‌کنند.

کارمندان‌

هنگامی که شما پیشرفت استعدادهای برتر خود را با احتیاجات سازمان‌ پیوند می‌دهید، همه برنده می‌شوید و بهترین افرادتان ماندگار می‌شوند. برای تخمین زدن اینکه چقدر خوب استعدادهای برتر خود را حفظ می‌کنید، آزمون تعاملی ما را انجام دهید.

کسب درآمد اینترنتی

در این مقاله «مدل واسطه گری» که اولین مدل کسب درآمد از اینترنت است را بررسی می کنیم. در مدل واسطه گری ابزار اینترنتی (وب سایت یا نرم افزار موبایل) به عنوان یک واسطه عمل می کند و خریدار و فروشنده را به هم متصل می کند.

بازارهای نوظهور

استراتژی‌های کسب‌وکار در دهه‌های گذشته راه طولانی را سپری کرده‌اند. در دهه ۸۰، تصور بر این بود که مزیت رقابت پایدار،نشات گرفته از عواملی از جمله بازده به مقیاس (returns to scale)، تغییر در هزینه و موانع ورود بود. این نظریه توسط مایکل پورتر در مدرسه کسب‌وکار هاروارد مطرح شد.

انگیزه‌

جیک یک جوان بسیار تیزهوش و پرانرژی است که شغل خود را در بخش بازاریابی یک شرکت نوآور تازه تاسیس در حوزه آکادمیک بسیار ایده‌آل می‌داند (این یک شرکت واقعی است، اما تمامی اسامی تغییر داده شده است.)

موفقیت

کتاب‌های مرتبط با کسب‌وکار، مجله‌ها و وبلاگ‌ها پر از انواع تکنیک‌ها و توصیه‌ها درباره نحوه ارائه فیدبک به افراد هستند، اما برای ارائه فیدبک به کل تیم چه راهکاری وجود دارد؟ چه نوع نقد سازنده‌ای برای کل گروه مناسب است؟ چه میزان از این کار افراط محسوب می‌شود؟ همکاران چگونه می‌توانند نقش سازنده‌ای در این امر داشته باشند؟

هوش جمعی

در گذشته، تلاش‌های فردی ستارگان فوتبال سرنوشت مسابقات را تعیین می‌کرد. دهه‌های ۷۰، ۸۰ و حتی ۹۰ در دست بازیکنان افسانه‌ای مانند پله، فرانس بکن‌باوئر و دیه‌گو مارادونا بود که با کمک مهارت و سرعتی که داشتند، فضاهای خالی را در میدان پیدا می‌کردند، توپ را می‌ربودند و سپس تصمیم می‌گرفتند که یا پاس بدهند یا خودشان به طرف دروازه شوت کنند.

متون کاری

هر کسی استعداد نویسنده شدن را دارد. اگر به‌طور مداوم چیزی غیر از این را به خودتان بگویید، فقط بهانه واهی آورده‌اید. دائم به خودتان بگویید که می‌توانید یک نویسنده باشید، به خودتان بگویید «مسلما من قابلیت نوشتن را دارم.»

غیبت کارکنان

غیبت کارکنان بیش از آنکه فکر می‌کنید برای کسب‌وکار شما مخرب است. طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده، این موضوع می‌تواند به میزان ۹ درصد پرداختی‌های شما به کارکنان هزینه داشته باشد. البته ضرر این غیبت‌ها برای کسب‌وکار شما به هر دلیلی، فقط مالی نیست.

آدام برایانت

آدام برایانت، از گزارشگران نیویورک‌ تایمز، هر هفته با دو تن از مدیران بلندپایه شرکت‌های گوناگون جهان به گفت‌وگو می‌نشیند. در همین راستا مصاحبه او با ساتیا نادلا نیز در روز ۲۰ فوریه ۲۰۱۴ به‌روی سایت این روزنامه رفت.

رزومه‌

داشتن یک رزومه خوب و با اثر بخشی بالا برای استخدام شدن لازم است. هر چقدر که بتوانیم رزومه بهتر و حرفه ای تری داشته باشیم بهتر میتوانیم از فرصت های استخدامی استفاده کنیم.

تیم کاری

انسان‌ها عقاید و فرهنگ متفاوتی دارند؛ حال تصور کنید که این افراد برای کار کردن گرد هم آمده و یک تیم تشکیل دهند؛ پس تعارض و اختلاف نظر در میان آن‌ها امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

برگزاری جلسات

مطلع بودن از اخبار روزانه جهان یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی همه افراد است، اهمیت این فعالیت برای افرادی چون مدیران، رهبران و کسانی که دارای مشاغل پراسترس هستند، بسیار بیشتر است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۵,۰۴۱ مقاله