آفتاب

مقالات کار و اشتغال

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۷۷۴ مقاله
متقاضیان کار

این موارد را در نظر بگیرید: جوان متقاضی کار و بی‌تجربه‌ای با ۱۵ دقیقه تاخیر و بدون عذرخواهی در جلسه مصاحبه حاضر می‌شود و از مصاحبه‌کننده سطل زباله درخواست می‌کند تا آدامس خود را در آن بیندازد؛ متقاضی بیست و چند ساله دیگری در مصاحبه تلفنی شرکت می‌کند که ناگهان ارتباط تلفنی قطع می‌شود و او دو ساعت بعد تماس می‌گیرد و بدون عذرخواهی، توضیح می‌دهد که در حال آشپزی بوده که گوشی تلفن در ظرفشویی افتاده است؛ مادری با رئیس پسرش تماس می‌گیرد تا علت عدم ‌استخدام او را در پایان مرحله کارآموزی جویا شود.

رقبای کسب‌ و کار

توماس ادیسون یک فیل را با برق کشت تا خطر فناوری رقیب را نشان دهد. نایک به دنبال یک مزیت در مقابل ریبوک قراردادی را با مایکل جردن امضاء کرد و شرکت راه آهن مرکزی پسفیک، در ۲۴ ساعت ۱۰ مایل خط آهن را ساخت.

نوآوری‌

همان‌طور که در توضیح شاخص جهانی نوآوری (GII) هفته گذشته مطرح شد، یکی از معیارهای سنجش این شاخص بحث آموزش و تخصیص بودجه به تحقیق و توسعه در کشورها است که این هفته به آن می‌پردازیم.

حمیدرضا احمدی

حمیدرضا یک برنامه نویس ساده بود که دلش می خواست پروژه های بزرگی را برنامه نویسی کند و خودش را نشان بدهد. برنامه نویسی که با صداقت می گوید در کارش خیلی معمولی بود. همین باعث شد راحت بتواند کدها را بگذارد کنار؛ برود دنبال کاری که برای آن ساخته شده.

رشد کسب‌وکار در چین

چین که سال‌ها به‌دلیل تقلید از محصولات کشورهای دیگر شهرت داشته، در حال حاضر با بهره‌گیری از قدرت نوآوری خود صاحب وجهه جدیدی در عرصه بین‌الملل شده است. در واقع چند ویژگی از جمله قابلیت در عرضه و تقاضا به این کشور امکان رقابت با کشور‌های توسعه‌یافته در زمینه نوآوری را می‌دهد.

کسب‌وکار نوپا

چرا بعضی از کسب‌وکارها موفق می‌شوند و بقیه نه؟ یک نکته وجود دارد: این حقیقت به این موضوع که یک ایده خوب است یا بد ربطی ندارد. دراصل، کارآفرینان موفق با مفاهیم فوق‌العاده پیش می‌روند و بقیه مفاهیم را وقتی که به آنها نیاز دارند به‌کار می‌گیرند. چند اصل امتحان‌شده و درست دیگر نیز وجود دارد که می‌تواند منجر به موفقیت شرکت جدید شما شود.

مشاغل عجیب ایران

استفاده از راهی که رهروان آن کم است، به‌رغم اینکه هیجان‌انگیز است می‌تواند درآمدزایی خوبی هم داشته باشد. بی‌شک افراد خلاق، افراد موفقی هستند و می‌توانند به گونه‌ای فکر یا کار کنند که هیچ‌گاه به ذهن عموم نمی‌رسد.

فناوری‌ دیجیتال

دوران تجربه‌اندوزی به پایان رسیده است. در چشم‌انداز تاریک و کند بهبود اقتصادی اما فناوری‌های دیجیتال همچنان رشد چشمگیری دارند. تجارت الکترونیک با نرخی دورقمی در ایالات متحده و اروپا رشد می‌کند و رد پای آن در آسیا هم قابل مشاهده است.

فارغ‌التحصیلان

طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران در سال ۱۳۹۱ خورشیدی معادل ۷۱۰ هزار نفر و تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایران در همان سال چهار میلیون و ۴۳۵ هزار نفر بوده است.

رشد کسب‌وکار

طرح کسب‌وکار در ساده‌ترین شکل خود نقشه راهی است برای کسب‌وکار شما که توصیف‌گر اهداف و جزئیاتی است که شامل نحوه دستیابی به این اهداف می‌شود. برنامه کسب‌وکار توصیفی از تیم شما است و دلایل اینکه چرا اعضای آن بهترین افراد برای دستیابی به اهداف هستند.

اینگوار کامپراد

شرکت «ایکیا» یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی در دنیاست که در ۳۷ کشور جهان بیش از ۳۰۰ شعبه دارد و ۱۲۰ هزار کارمند استخدام کرده است. موسس این شرکت «اینگوار کامپراد»، بازرگان و کارآفرین سوئدی است.

کارآفرینان

در این مطلب سرمایه‌گذار مطرح، جف بسگنگ (Jeff Busgan) به توصیف و بررسی اشتباهات رایجی که کارآفرینان هنگام راه‌اندازی کسب‌وکار اولیه خود مرتکب می‌شوند و ارائه بهترین راه‌حل‌های پیشنهادی برای جلوگیری از آنها می‌پردازد.

کارآفرینان

اغلب زمانی که با کارآفرینان دیدار می‌کنم از آنها می‌پرسم، چرا اقدام به گشایش یک کسب‌وکار کرده‌اند و تقریبا همیشه پاسخ آنها عبارتی شبیه این است که «چون ایده‌های بسیار بزرگی در ذهن داشتم که دنیا به آن نیاز داشت.»

اخلاق و فناوری

ما در عصری زندگی می‌کنیم که ویژگی آن پیشرفت فناوری است. هر نسل تازه پیشرفت‌های فناورانه‌ای را تجربه می‌کند که نسل‌های پیشین از آن خبر نداشته است. فناوری عبارت است از چگونگی پایدار کردن و آسان کردن زندگی.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۷۷۴ مقاله