آفتاب

مقالات صنعت توریسم

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۹۳ مقاله

اهمیت روزافزون موتورهای جستجوی هتل موجب شده که کسب و کار بازاریابان اینترنتی هتل ها داغ شود و با توجه به رشد سریع این بخش جدید بازار رزرو اینترنتی، عدم نمایش هتل ها در متاسرچ ها، باعث کاهش درآمد و خالی ماندن اتاق های آنها خواهد شد.

یونان

نابسامانی اقتصاد بین‌الملل در چند سال گذشته، باعث شده گردشگری بیش از هر چیز دیگری آسیب ببیند. با آغاز بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸، برخی مشاغل رونق گرفته‌‌اند و بعضی نیز رشد منفی داشته‌اند یا حتی ورشکسته شده‌اند.

توریسم

گردشگری، بزرگ‌ترین مجموعه خدماتی جهان است که روز به روز بر عرصه‌های کاری، ابعاد و اهمیت آن افزوده می‌شود و طبعا جایگاه رفیع‌تری را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص می‌دهد.

مالکیت فکری

کشورها به‌منظور جذب گردشگران بیشتر، گونه‌های مختلفی از گردشگری را توسعه داده‌اند تا با متنوع و به عبارتی متمایز کردن خود از کشورها و نواحی دیگر بتوانند گردشگران بیشتری جذب کنند.

توسعه پایدار

نمی‌توان انکار کرد که روز به روز توجه به توسعه پایدار بیشتر می‌شود. توسعه پایدار را می‌توان توسعه‌ای دانست که در آن نیازهای کنونی جامعه تامین شده اما نیازهای نسل‌های بعد تحت‌تاثیر قرار نمی‌گیرند.

گردشگران ایرانی

صنعت گردشگری از مهمترین عوامل رشد و توسعه اقتصادی کشورها در دوره جدید محسوب می‌شود. در کشور ما نیز صنعت گردشگری همواره در سخن و شعار از اهمیت خاصی برخوردار بوده اما گام‌هایی که به طور عملی برای توسعه این بخش برداشته شده بسیار کمتر از میزان شعارها بوده است.

توسعه گردشگری چابهار

می‌توان با بررسی پتانسیل‌های منطقه چابهار و سواحل بکر و دریای زیبای عمان و امکان‌های موجود برای توسعه و ارتقای ورزش‌های آبی ساحلی و نگرشی منطقی بر محدودیت‌ها و موانع موجود، راه‌های مناسب برای ترویج ورزش‌های آبی و ساحلی به صورت همگانی و حرفه‌ای ارائه کرد؛ راهکارهایی که منجر به رشد گردشگری و در نتیجه توسعه بندر چابهار و سواحل مکران خواهد شد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۹۳ مقاله