آفتاب

سیاسی اقتصاد و بازرگانی علمی و آموزشی علوم انسانی بهداشت و درمان کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات فرهنگی و هنری ورزشی اجتماعی دین و اندیشه گردهمایی و نمایشگاه نشریات و مطبوعات

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات آفتاب

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۲۳,۹۴۲ مقاله

امروز کافیست باور کنیم اگر همه در مدیریت بحران آب متحد شویم، اگر سیاست های بالادستی هر دستگاه ذیربط مبتنی بر کمبود آب بنا شود و اگر مردم و بهره برداران، بحران آب را بحرانی فراگیر بدانند که همه به طور یکسان از آن آسیب خواهند دید.

مجتمع های تجاری چند عملکردی یا اصطلاحاً شاپینگ مال (Shopping Mall) به فضایی اطلاق میشه که در آن فضا، مجموعه ای از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ خرده فروشی (که هویت کسب و کارشان در لوای نام تجاریشان است) تحت یک مدیریت مشترک، اداره میشوند .

روان شناسی بحث بسیار گسترده و پیچیده این است که نمی توان همه را ذکر کرد و به یک باره درباره آن سخن گفت و تنها چیزی که می شود خیلی خلاصه و کلی که شامل همۀ آنها شد این است که روان شناسی یعنی شناخت و تحقیق دربارۀ شناختی بدست آورده ایم.

فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی از کشور چین براساس این ایده است که خانه‌های ما آینه و بازتابی از اتفاقات درون ماست. هدف فنگ شویی این است که محیط اطراف ما را به چیزی که هستیم و هدفی که در پیش داریم هم‌تراز کند. یعنی سطح انرژی شما را با انرژی خانه‌تان هماهنگ کند...

کارشناسان زیادی به شما خواهند گفت که اگر می‌خواهید عالی باشید، باید دوست داشته باشید که از شما متنفر باشند. منظورمان این است که باید دوست داشته باشید که مورد تنفر قرار بگیرید چون این به آن معنا است که در مسیر درست قرار دارید...

هر ساله فستیوال‌ها و جشن‌های زیادی در سراسر اروپا برگزار می‌شود که شماری از آنها بسیار منحصر به فرد و به عبارتی عجیب و غریب‌اند؛ از جشن "توماتینا" در اسپانیا گرفته تا پیکارهای "فوتبال تاریخی" در ایتالیا.

چاقی است و هزار درد بی درمان که همراه خود دارد، با ماشینی شدن زندگی امروزی هزاران نفر با مشکلات چاقی روبه رو هستند. کمتر پیش می‌آید که در مهمانی و موقع صرف غذا کسی سخن از اضافه وزن و رژیم به میان نیاورد.

با شروع فصل مهربان تابستان خاطرات سفرهای کودکی در دل‌مان زنده می‌شود و دغدغه گذراندن روزهای فراغت در کنار خانواده ذهن‌مان را مشغول می‌کند. بی‌شک پناه بردن به طبیعت بهترین انتخاب است.

شاید شما هم مثل من عاشق خریدن جزییات کوچک و بامزه برای خودتان و یا دکوراسیون منزل خود هستید، و همیشه در پیدا کردن فضای مناسبی برای نظم دهی به آن ها دچار مشکل می شوید! حالا به تمام این موارد کوچک بودن خانه را هم اضافه کنید!

اگر علاقمند به طالع بینی باشید، حتما انواع آن را می شناسید. خیلی ها به این مسئله به چشم سرگرمی نگاه می کنند، اما نتایج برخی از پژوهش ها از تاثیر ماه تولد بر سلامت فرد و حتی بیماری های احتمالی آنها خبر می دهد. به همین دلیل به نظر می رسد مسئله ی ماه تولد روی کارکرد اعضای بدن تاثیر دارد.

خوشبختانه هنوز روش‌هایی زیادی برای کاستن میزان رنگ‌رفتگی دندان‌ها وجود دارد. در حالی‌که سیگار را ترک کرده و از نوشیدنی‌هایی که باعث ایجاد لکه روی دندان می‌شود مانند چای سیاه، قهوه، کولا و نیز غذاهایی مانند کاری، ریشه چغندر و میوه‌های دانه‌دار پرهیز می‌کنید، این میان یک‌سری غذاها هم هستند که باعث شفاف‌تر شدن زردی دندان‌ها می‌شوند

برای آنانکه با تخته بند هنوز پایدار بردگی انسان سر سازش ندارند، و برای آنانکه نمی خواهند همچون شترمرغان راضی سر تعظیم در برابر نظم از پیش ساخته فرود آورند نگریستن به متن پیش رو اهمیت دارد.

هنگامی که ترکیه به یکباره به کانون اخبار، افکار عمومی و مورد توجه سیاست مداران و تصمیم سازان جهان قرار گرفت، سیل جوک سازی در ایران پیرامون این موضوع در فضای مجازی به راه افتاد.

اخیراً دکتر ابومحمد عسگرخانی، موضوعی را مطرح نمودند که در ادامه متن مربوط به موضوع می آید که می تواند آبستن بسیاری از موضوعات و تحولات آتی در سیاست بین الملل باشد. جرقه این اندیشه را بدون تردید استاد عسگرخانی زد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۲۳,۹۴۲ مقاله