تشریفات ثبت شرکت سهامی عام

تشریفات ثبت شرکت سهامی عام
تشریفات ثبت شرکت سهامی عام
شرکت سهامی به عنوان کامل ترین نوع شرکت سرمایه ای شرکتی تجاری است که در آن حقوق شرکاء که سهامدار نامیده می شوند، به وسیله اوراق قابل معامله ( سهام ) مشخص می شود.
شخصیت سهام دار در این نوع شرکت ها فاقد اهمیت و اصل حاکمیت سرمایه مهم و تعیین کننده است. به عبارت دیگر تحصیلات، سن ، ثروت ، موقعیت خانوادگی ، وضعیت طبقاتی و نفوذ سهام دار هیچ گونه تاثیری بر میزان رای یا مسئولیت وی در شرکت ندارد و فقط تعداد سهام و آرای وی می تواند در نفوذ و کنترل بر شرکت سهامی موثر باشد.
در مورد شرکت های سهامی که در موقع تصمیم موسسان به تشکیل آن، سرمایه لازم توسط خود آنان یا اشخاصی که قبلاَ با تشکیل شرکت موافقت کرده اند، تامین شده است . تشریفات قانونی مربوط به تاسیس شرکت در یک روز با تشکیل مجمع عمومی موسسان شرکت انجام می گیرد. در مواردی که سرمایه شرکت باید از طریق پذیره نویسی تامین گردد انجام تشریفات قانونی در یک روز میسر نیست و لازم است مدت زمانی در نظر گرفته شود تا بعد از تعهد کلیه سهام، شرکت تعهد کنندگان برای تشکیل مجمع عمومی موسسان دعوت شوند و شرکت تشکیل گردد. شرکت های سهامی اجباراَ باید به ثبت برسند و برای شناسایی قانونی شرکت های سهامی تشریفاتی باید رعایت گردد.

تشریفات ثبت شرکت سهامی
تشریفات ثبت در شرکت های سهامی عام در دو مرحله انجام می شود :
اولاَ – مدارک مورد نیاز به مرجع ثبت شرکت ها ارائه و در صورت تایید مجوز پذیره نویسی صادر می شود. بنابراین طرح های اساسنامه و اظهارنامه – بدون تکمیل قسمت اسامی مدیران .و بازرسان – ، طرح اعلامیه پذیره نویسی ، گواهی بانک مشعر بر پرداخت قدر السهم موسسین از سرمایه، مشخصات و هویت اشخاص حقیقی و حقوقی موسس و مجوز از سازمان بورس واوراق بهادار تهران و در صورت ضرورت مجوز از سایر نهادهای مربوط مثل بانک مرکزی و یا بیمه مرکزی به مرجع ثبت شرکت ها ارائه و پس از بررسی و تایید مدارک طبق ماده 10 ” لایحه ” مجوز انتشار پذیره نویسی صادر می شود.
ثانیاَ – پس از انتشار اعلامیه پذیره نویسی در روزنامه های مورد نظر موسسین – که در قانون تجارت برای آن مهلتی در نظر گرفته نشده ولی طبق ضوابط سازمان بورس اوراق بهادار تهران باید حداقل هفت روز باشد و قابل تمدید نیز هست – و انجام تکالیف مندرج در ماده 16 ” لایحه ” ، موسسین ، از مجمع عمومی دعوت می شود و مصوبات آن را در قالب صورت جلسه مجمع عمومی موسس در دو نسخه شامل تصویب گزارش موسسان ، تصویب اساسنامه ، انتخاب مدیران و بازرسان قانونی و روزنامه کثیرالانتشار به امضای هیات رئیسه مجمع می رسانند.

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: www.sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com

اطلاعات تماس آگهی

۰۲۱۹۶۶۹

ثبتیکال ، ثبتیکال

ایران ، استان تهران، تهران ، تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10

info@sabticall.com

https://sabticall.com

پیام پلیس فتا:

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.


پیام آفتاب:

«آفتاب» هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد. با مطالعهٔ راهنمای خرید امن آسوده‌تر معامله کنید.