حفره یابی به روش علمی (پدیده کارست)

شرکت فنی-مهندسی فناوران زمین فیزیک دراک http://derakgt.ir
امروزه از روش های زمین شناسی و شناسایی به وسیله ی عکس هوایی و تصاویر ماهواره و همچنین تکنیک های ژئوفیزیکی میتوان برای یافتن آب های زیر زمینی و حفرات طبیعی زیرسطحی استفاده کرد. ژئوالکتریک از جمله عملیات صحرایی ژئوفیزیکی است که بر اساس انقال جریان الکتریکی به داخل زمین و ایجاد اختلاف پتانسیل بین دو نقطه و محاسبات مقاومت ویژه عمق های مختلف زمین طراحی شده است. در این روش بر اساس استانداردهای که مربوط به مقاومت جنس های مختلف خاک، سنگ و همچنین مقادیر مقاومت الکتریکی موادی مانند آب، فلزات، حفرات و... مطالعات اکتشافی صورت می گیرد.
پدیده کارست به مناطقی از پوسته زمین گفته می شود که متشکل از ژیپس، آهک، سنگ گچ و دولومیت بوده و بصورت طبیعی در اثر قرارگیری در معرض آب و رطوبت زیرسطحی دچار انحلال نامنظم می شوند.
کارستی شدن (Karstification) پدیده ی انحلال نامنظم توده سنگ های کربناته (معمولاً آهک و دولومیت) است که منجر به ایجاد شکاف ها و غارهایی بر روی سطح و در دل کوهستان ها و همچنین در لایه های زیرین زمین شده و ساختاری ناپایدار را در طی سالیان سال تشکیل می دهد.
علت اصلی این رخداد طبیعی، وجود شکستگی، درزه و گسل در این نوع سازندها بوده که با قرارگیری در معرض آب های زیر سطحی، انحلال لایه های زیرین، ناپایداری و فرونشست لایه ها و سازندهای فوقانی و درنهایت ارتباط حفره های تشکیل شده ی زیرسطحی؛ می تواند منجر به تشکیل یک سیستم یکپارچه کانالیزه آب جاری زیرسطحی گردد.

با توجه به توپوگرافی، نوع سازند، عمق حفره های کارستی و تکتونیک منطقه این پدیده می تواند برونزد های متفاوتی از خود نشان دهد،
جهت توضیحات بیشتر در این زمینه میتوانید به وب سایت http://derakgt.ir مراجعه فرمایید.

آدرس:شیراز - بلوار کریم خان زند - خیابان سعدی - مجتمع تجاری ملت - طبقه اول, واحد۱۱۰
شرکت فنی مهندسی فناوران زمین فیزیک دراک
شماره تماس: ۰۷۱۳۲۲۲۲۱۷۱-- ۰۹۱۷۷۰۹۷۱۵۴
http://derakgt.ir

اطلاعات تماس آگهی

دوره نمایش آگهی در تاریخ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۴۳ : ۱۸ : ۱۱ به پایان رسیده و اطلاعات تماس آن قابل نمایش نیست.